HAKKIMIZDA

BOYUT MÜHENDİSLİK


BOYUT MÜHENDİSLİK, Yenilikçi, Değişimci Gelişimi Temel Alan Kurumsal Yapısıyla, Deneyimli ve Uzman Yönetim ve Teknik Kadrosuyla Enerji ve Mühendislik Alanında Hizmet Vermektedir.

Müşteri Güvenini Temel Alan İşbirliği Yaklaşımıyla, Üretken Yaratıcı Emeğe Değer Veren takım Anlayışıyla, Kaliteli ve Çok Yönlü Onurlu Hizmet Geleneğiyle, Hayallerinizdeki Yatırımların Bütünlüğünü Oluşturur.

 

2002 Yılında Mekanik Tesisat Uygulama ve Projelendirme Alanında Hizmet Vermek Üzere Kurulmuş Olan Firmamız, İnşaatın Proje Aşamasından İşin Bitimine Kadar, Sizlere Konusunda Uzman Personelimizle Hızlı ve Profesyonel Çözümler Üretmektedir. 

 Boyut Mühendislik olarak alanımızda 10 yılı aşan süredeki deneyimlerimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Boyut Mühendislik olarak yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için gerekli tüm hizmeti bünyemizde veriyoruz. Mekanınızda uygulamak istediğiniz mekanik tesisat çözümleriniz için uygulamalı proje hazırlayıp, bu proje üzerinden uygulama projesi yapıyoruz, daha sonra da mekanınızın iş bitim projesini tamamlayarak arzu ettiğiniz şekilde projelerimizi sonlandırıyoruz. 
Firmamız da evinizin her alanında gerekli tesisat, klima, güneş enerjisi, doğalgaz, sıhhi tesisat, mantolama gibi bir çok alanda ürün satışı, montajı, bakım, ve onarımını büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca yaşam kalitenizi arttırmak ve sağlığınız için kapalı mekanların hava kanalları ile ısıtma soğutma taze hava ve egzost sistemleri kuruyoruz. 
En büyük ısınma aracımız olan güneşten faydalanmak herkesin hakkı. Bu sayede hem ısınma, sıcak su ihtiyaçlarınızı uygun fiyata karşılayabilirsiniz. Bunun için güneş enerji sistemi sahibi olmanız yeterli. Firmamız olarak güneş enerjisi için gerekli tüm sistemi sağlıyor ve bunların bakım ve onarımını da gerçekleştiriyoruz.

     
    
Enerji Kimlik Belgesi; Binaların Enerji Performans Durumunu gösteren beyaz eşyalarda bulunan enerji etiketi gibi bir Kimlik belgesidir. Binanın ısıtma, soğutma, havalandırma, sıcaksu için yıllık ne kadar enerji harcadığını göstermesinin yanı sıra Binada salınan Sera Gazı miktarını ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kullanımı durumunu da gösteren bir belgedir. Tıpkı Beyaz eşyalar üzerinde gördüğümüz Enerji Sınıflandırması gibi A ile G arasında sınıflandırma yapar. A En İyi Enerji Sınıfını, G ise En Kötü Enerji Sınıfı durumunu temsil eder. Yukarıda sıralanmış tüm yıllık net enerji tüketimleri için ayrı ayrı Enerji sınıfı durumunu gösterir.
Aslında Enerji Kimlik Belgesinde verilen değerler gerçek enerji tüketimini değil, hesaplamalar sonucu çıkan ortalama enerji tüketimini göstermektedir. Hesaplamalar söz konusu binanın mimari, mekanik, elektrik ve yalıtım projeleri üzerinden yapılır. Enerji Kimlik Belgesi hesaplamalarında bina sakinlerinin değil, binanın enerji performansı önemlidir. O nedenle bireysel kullanılan aydınlatma üniteleri, daire içindeki split klimalar, beyaz eşyalar, ocaklar, ana ısıtma elemanı haricindeki bireysel ısıtma cihazları (elektrikli soba vb.) hesaplamalara katılmamaktadır.

Tüm Binalarda Enerji Kimlik Belgesi Almak Zorunludur!